Toner

QA-I suché tonery

Toner firmy Xeikon byl vynalezen na míru průmyslovému tisku etiket a obalů. Neúnavný výzkum, vývoj a výroba zajišťují stoupající kvalitu a produktivitu pro uživatele strojů Xeikon.

Xeikon toner

QA-I toner je dostupný ve čtyřech základních barvách (CMYK) a pěti specifických barvách (Červená, Zelená, Modrá, Oranžová a Extra Magenta). K dispozici jsou také dva technické tonery: Průhledný toner sloužící k bezpečnostním aplikacím a Bílý-matný toner pro tisk na průhledné/metalizované fólie. Xeikon také nabízí možnost výroby na míru barevného toneru, k uspokojení potřeb specifických barevných značek.
Tonery QA-I jsou použitelné na širokém spektru konvenčních substrátů, které nemusí před tiskem primovány.

ICE

Toner ICE byl vynalezen specificky pro potřeby digitálního tisku etiket na substráty citlivé na teplo, jako jsou PE substráty a thermo etikety. ICE je plně kompatibilní se současnými tiskovými řešeními Xeikon, tedy umožňuje rozšířit svou výrobu při zachování vysokého standartu strojů společnosti Xeikon.

Přímý kontakt s potravinami

Ve Spojených Státech, úřad FDA (Food and Drug Administration) vydává nařízení ohledně potravin a léků, ať už balené či nikoliv. V případě balených potravin je rozlišován kontakt přímý a nepřímý. Nepřímým kontaktem jsou myšleny látky na vnější straně obalu potravin. Xeikon QA-I toner splňuje všechna nařízení FDA pro nepřímý kontakt s potravinami za pokojové teploty a také pro přímý kontakt se suchými potravinami neobsahujícími olej ani tuk na povrchu.

Bezpečnost v potravinářství je největší prioritou tiskařů etiket, neboť 40% digitálně vytisknutých etiket je použito pro účely potravinářského průmyslu. Použitím technologií společnosti Xeikon, tiskaři etiket získají kompetitivní výhodu na trzích, kterým dodávají.
Cizí tiskové technologie na bázi UV-inkoustů nebo rozpouštivých inkoustů často nesplňují nařízení FDA, protože obsahují komponenty o nízké molární hmotnosti.

Toner QA-I je vhodný pro nepřímý kontakt s potravinami v základních barvách CMYK a také specifických barvách (Bílá, Čirá, Extra Magenta, Červená, Zelená, Modrá a Oranžová).
Pro přímý kontakt s potravinami jsou vhodné základní barvy CMYK, Bílá, Čirá a Extra Magenta.

Odolnost vůči světlu

Odolnost vůči světlu je měřena takzvanou Blue Wool stupnicí od 1 (velmi citlivé) po 8 (velmi odolné). Hodnota 8 znamená, že barva neztratí své vlastnosti do 15 měsíců, a hodnota 1, že se barva začne ztrácet už do tří dnů.
QA-I toner v základních barvách má následující hodnocení na Blue Wool stupnici:

  • Černá – 8
  • Cyan – 7-8
  • Magenta a Yellow - 6-7

Toto jsou nejlepší světlo-odolnostní ohodnocení barev mezi všemi digitálními technologiemi na současném trhu.

Ekologie

Xeikon tonery QA-I jsou ekologické. Nesublimují žádné nebezpečné látky během výroby ani užití. Navíc jsou kompletně recyklovatelné. Používání tonerů a strojů od firmy Xeikon je ekologické, díky nižším energetickým nákladům, rychlé produkci a minimálnímu odpadu.