Etikety a obaly

V moderní éře světového tiskového průmyslu stále více tiskových domů investuje do moderních digitálních technologií tisku. Ať už jako doplňkovou výrobu malých až středních zakázek nebo samostatnou výrobu, tiskaři si uvědomují výhody a pokrok digitální tiskové produkce.

Tonerové stroje

Naší odpovědí na tento trend je série digitálních tiskových strojů Xeikon 3000 optimalizovaných pro takzvanou Industry oblast.

Vynikající kvalita, rychlý obrat a všestranost jsou tři pilíře na kterých stojí úspěch digitální série 3000.

Xeikon toner

Tiskové stroje série 3000 nabízí barevnou kombinaci CMYK + pátá barva. Pátou barvou může být bílá krycí barva nebo spektrum barev se specifickým účelem. Extra barvy pro rozšíření gamutu stroje, na zakázku vyrobené přímé barvy, průzračný toner s UV efekty. Bílá barva je jednoprůchodová, transparentní substráty jsou tedy potištěny již při prvních průchodu.
Přímé barvy jsou užívány pro brandové aplikace a transparentní toner nejčastěji pro bezpečnostní aplikace.

Jednou z největších výhod digitálních strojů Xeikon je fakt, že tištěné substráty nemusí být před tiskem primovány.

Stroje je možné zakoupit ve verzi ICE. Nový druh toneru ICE je zapékán při nižší teplotě, což umožňuje potisk šíršího záběru substrátu včetně PE, PP, thermo-citlivých substrátů apod.

Všechn stroje série 3000 mají shodnou kvalitu tisku a unikátní nativní rozlišení 1200 x 3600 dpi při hloubce 4 bity. Naše technologie nemá nárůst tiskového bodu, ten musí být simulován, protože připravená data obvykle s nárustem počítají.

Pokud byste chtěli na vašem digitálním tiskovém stroji dotiskovat zakázky dříve tisknuté na off-setové či flexo technologii je možné tiskový stroj Xeikon přizpůsobit k jejich ICC profilům.

Xeikon 3030plus

Základním strojem je Xeikon 3030, tisknoucí rychlostí 9 m/min a šíři substrátu 330 mm. Naše stroje mohou být vylepšovány přímo na místě ve Vašem výrobním závodě. Lze zvýšit lineární rychlost tisku a šíři substrátu, čímž se dostaneme ke stroji Xeikon 3500, který tiskne rychlostí až 19,2 m/min na substrát široký 512 mm.

V roce 2015 se mezi naše industriální tiskové stroje připojil také nový model Cheetah, který je důchovním pokračovatelem série 3000. Pyšní se tiskovou rychlostí 30 m/min, což z něj dělá nejrychlejší digitální tiskový stroj ve své kategorii na světě.

Od roku 2018 má třída Cheetah (nyní zvaná CX) již dva zástupce. Druhým je CX500, který je robustnější a pracuje rychlostí 30 m/min na substrát široký 520 mm.

Více informací k našim tiskovým strojům prosím nahlédněte zde.Xeikon px3000
Inkjetové stroje

Zcela nový směr pro nás představují inkjetové stroje třídy Panther (PX). Otevírají nové možnosti potisku etiket i obalů. Mezi přední výhody inkjetových UV tonerů je jejich specifický „taktilní“ vzhled, společně s odolností proti oděru, chemickému poškození a slunečnímu světlu.

Stroje Panther operují pod stejným softwarem jako ostatní stroje Xeikon a lze je tedy stejně integrovat do vaší existující výroby.